Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rahovec vërshimet: Kompensohen të dëmtuarit, pas një viti (VIDEO)

NULL NULL
nga Qendresa Sinani 19.11.2023 21:13

Banorët e Rahovecit janë kompensuar tek tashti për dëmet nga vërshimet e 17 shtatorit të vitit të kaluar.

Ndihma qeveritare u vlerësua të jetë e vonshme. Gjithsesi, përfituesit  e 90% të dëmeve e që janë 323 familje, thanë se paratë do ti përdorin për renovime.

Drejtori për ekonomi, zhvillim dhe turizëm, Erhan Morina, tha se si komunë kanë marrë masat e nevojshme në hapjen dhe rregullimin e shtretërve të përrenjve me qëllim që të mos përsëriten dëmtime si ato të 17 shtatorit të 2022-ës.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.