Rahovec, bujqit ankohen për pagesën e vërtetimit (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rahovec, bujqit ankohen për pagesën e vërtetimit (VIDEO)

NULL NULL
19/04/2020

Pandemia sikurse në shumë aspekte të jetës, ka ndikuar edhe në bujqësi.

Fermerët të cilët duan t’i punojnë arat e tyre, obligohen të marrin lejen për lëvizje.

Në Rahovec bujqit thonë se kjo punë ju stërzgjat, ndërkaq ankohen se kur shkuan t’i marrin ato, pati tollovi dhe u detyruan të paguajnë.

Kronikë e përgatitur nga gazetarja Qëndresa Sinani.