"Rahmeti m'u knoftë", statuset më epike të kandidatit të Nismës për Podujevën, Xhemajl Hasani

“Rahmeti m’u knoftë”, statuset më epike të kandidatit të Nismës për Podujevën, Xhemajl Hasani

NULL NULL
2 months më parë

Kandidati i Nismës Socialdemokrate për Kryetar të Podujevës, Xhemajl Hasani, është bërë senzacion në rrjetet sociale me thëniet e tij për kundërkandidatët, premtimet dhe lëvdatat që ia thur vetes.

I njohur më së shumti më cilësimin e veturës së tij që e ka çmimin rreth 70 mijë euro si veturë “modeste”, si dhe me akuzën se dikush ia kishte vjedhur programin elektoral para Edicionit Zgjedhor të Klan Kosovës, Hasani ka shumëfishuar ndjekësit e tij në Facebook.

Klankosova.tv ju sjell disa nga statuset më epike që i ka shkruar Hasani që prej nisjes së fushatës zgjedhore:

Ka mundësi…

Duket se kjo ishte arsyeja pse iu vodh programi para Edicionit Zgjedhor në Klan Kosova!

Megjithatë nëse nuk zgjedhet në Podujevë, Hasani ka një plan B.

Hasani për Prishtinën 2025!

“I dituri shoqërohet me të diturin”.

“Ju e mbollet farën dhe e punuat arën por stina nuk është e juaja….”

S’ka konkurrencë!

S’di s’di…

“kta t ‘VV-së, ishin dal n’mal…”

“edhe hala keni dilema?”

Edhe nja dy a tre…

Mos ja boni punën llugë…

…është duke diskutuar me ekipen ekspertëve!

 


Kadal jaran!

 

 

Prezantimi i veturës “modeste”.

 

 

 

Dilni pak edhe kah parku!

“Zoti mos e bafteë”

T’paktën nja tre mandate!

Me ujë bon njeri sevap!

Hasani sfidon Kurtin.

Mbetet të shihet këtë të dielë.

“Veç sa me e nxan vendin e dytë”

“Ka me ju mbet marak tone jeten”

Ma mirë me e pas hapë ndonjë fabrikë.

Nuk osht fer! /Klankosova.tv/