Radojeviq: Vendimin për hapjen e Urës së Ibrit mund ta marrin vetëm serbët - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Radojeviq: Vendimin për hapjen e Urës së Ibrit mund ta marrin vetëm serbët

NULL NULL
30.04.2023 11:19

Ish-kryetari i Mitrovicës së Veriut, Milan Radojeviq,  ka deklaruar se vendimin për hapjen e urës në Ibër mund ta marrin vetëm serbët.

“Askush përveç nesh nuk mund ta marrë atë vendim!”, tha Radojeviq në Instagram.

Ai kishte dhënë dorëheqje nga posti i kryetarit në nëntor të vitit të kaluar, pasi serbët vendosën të largohen nga të gjitha institucionet e Kosovës, shkruan Tanjug, transmeton Klankosova.tv.

Nga ana tjetër, Qeveria e Kosovës ka dalë pro vendimit të Kuvendit Komunal të Mitrovicës së Veriut për hapjen e urës mbi Ibër ka dalë Qeveria e Kosovës.

Sipas qeverisë, paragrafi i parë i nenit 35 të Kushtetutës garanton lëvizjen e lirë të qytetarëve në çdo vend.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

Qeveria mbështet vendimin e Komunës për hapjen e urës mbi Ibër