Radoica Radomiroviq emërohet zëvendësministër për Komunitete dhe Kthim - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Radoica Radomiroviq emërohet zëvendësministër për Komunitete dhe Kthim

NULL NULL
25.05.2023 10:21
albin kurti

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar sot Radoica Radomiroviqin zëvendësministër për Komunitete dhe Kthim.

Bëhet e ditur se me këtë rast Kurti e uroi Radomiroviqin për detyrën dhe i dëshiroi suksese në përmbushjen e përgjegjësive të reja.

Ndërkaq, gjatë ditës kreu i ekzekutivit ka liruar nga detyra e zëvendësministrit për Komunitete dhe Kthim, Gazmen Salijeviqin.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

albin kurti emerimi