Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Raci: Propozimi i Ramës ide e dështuar, do ta ketë fatin e “Open Ballkan” (VIDEO)

NULL NULL
08.06.2023 21:48
Gazmir Raci

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, sot iu ka dërguar presidentit të Frances Emmanuel Macron dhe kancelarit të Gjermanisë Olaf Scholz, një draft statut për Asociacionin e Komunave me shumicë serbe.

Rreth kësaj iniciative të kryeministrit shqiptar, ka folur analisti politik Gazmir Raci.

Raci në Rubikon të Klan Kosovës se kjo ide e Ramës do të jetë i dështuar ashtu sikur edhe “Open Ballkan”.

“Nuk mundesh si shtet amë dhe të mos ta negociosh me lidershipin. Hajde nuk po të pëlqen kryeministri, pse nuk e ka ftuar presidenten për ta negociuar dokumentin. Opozita e ka parë këtë dokument, kjo është interesante”, tha Raci në Rubikon.

“E dyta Kosova nuk është në konflikt me Shtetet e Bashkuara. Të hënën “nuk do t’i rrokim pushkët” dhe të vritemi”, tha ai.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.