Rabiot në mes të Juventus dhe Anglisë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Rabiot në mes të Juventus dhe Anglisë

NULL NULL
nga Shpend Spahija 22.03.2023 08:55

Adrien Rabiot është një nga shtyllat e ekipit të Juventus në këtë sezon, ku në 33 ndeshje në të gjitha garat ka regjistruar 9 gola dhe 4 asistime.

27 vjeçarit i skadon kontrata në verë, megjithatë ende nuk ka vendosur për të ardhmen e tij.

“Është mundësia që të largohem, por është edhe mundësia që ta vazhdoj kontratën me Juventus. Njehem mirë në Torino. Jam duke kaluar sezon të mirë dhe kam marrëdhënie të mira me trajnerin”, tha mesfushori për mediumin italian “Tuttorsport”.

Rabiot ishte transferuar në vitin 2019 tek Juventus nga Paris Saint Germain me kosto zero dhe në të njejtën mënyrë mund të largohet nga Italia për në Angli, vend në të cilin ka bërë të ditur më parë se e ka ëndërr të luajë.