14:09, 16 Korrik 2019

R. Kelly do të paraqitet në gjykatë të Çikagos të martën, për marrëdhënie të paligjshme seksuale ndaj grave dhe vajzave.

Ylli i R&B, i cili tashmë ka 52 vjeç, akuzohet gjithashtu për mbulim të krimeve duke paguar dhe kërcënuar viktimat dhe dëshmitarët, transmeton Klan Kosova.

Muzikanti është në pritje të gjyqit për më shumë se 20 krime të dyshuara seksuale – të gjithat ai i mohon.

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë