Qytetarët: Slloveni, a je Europë apo Serbi? - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Qytetarët: Slloveni, a je Europë apo Serbi?

NULL NULL
17/06/2015

Qytetarë të shumtë dhe deputetë të Kosovës, po protestojnë para Ambasadës së Sllovenisë me pankarta në duar ku shkruhet: “Turp ” dhe “Slloveni, a je Europë apo Serbi?”

Ambasadori Slloven, Miljan Majhen ka thënë se po punon në drejtimin që Ramush Haradinaj të lirohet.

Para ambasadës ka edhe trupa të Policisë së Kosovës, të cilët po kujdesen për ruajtjen e rendit dhe qetësisë.

Protestuesit janë deklaruar se nuk do të largohen derisa Ramush Haradinaj të lirohet.

Trupi 2 me llogo

Turpi 3 me llogo