Qytetarët e Skënderajt e dënojnë dënimin e Grupit të Drenicës (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Qytetarët e Skënderajt e dënojnë dënimin e Grupit të Drenicës (VIDEO)

NULL NULL
27/05/2015

Qytetarët e Skënderajt u shprehën të indinjuar me vendimin e gjykatës për ta dënuar “Grupin e Drenicës”.

Ata e quajtën “veprim të padrejtë dhe të palogjikshëm” dënimin e bashkëqytetarëve të tyre, përderisa kriminelët serbë që shkatërruan Kosovën “enden të lirë në Beograd”, transmeton Klan Kosova.

Misionin e EULEX-it e quajnë “Mision Ruso-Serb”.

Edhe Komuna e Skënderajt e vlerësoi si të padrejtë dhe “një proces politik” vendimin e Gjykatës Themelore në Mitrovicë.

Kronikë nga Rilind Matoshi.

klankosova.tv