Qytetarët duan që deputetet t'i thonë "PO" tërheqjes së parave nga Trusti (Sondazh) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Qytetarët duan që deputetet t’i thonë “PO” tërheqjes së parave nga Trusti (Sondazh)

NULL NULL
6 days më parë

Sot në Kuvendin e Kosovës pritet të hidhet në votim projektligji për tërheqjen e një pjese të mjeteve të Trustit Pensional të Kosovës, meqë dje është shtyrë seanca për shkak të mungesës së kuorumit.

Ndërkaq, Klankosova.tv bëri një sondazh me pyetjen “A duhet të votojnë deputetët pro tërheqjes së parave nga Trusti?”, ku votuan rreth tremijë lexues të portalit tonë dhe rezultati tregon se shumica prej tyre janë pro iniciativës së opozitës.

Nga 2 mijë e 844 vota, pro votimit për tërheqje janë 90.75%, ndërsa kundër votuan 9.25 % të pjesëmarrësve në sondazhin e Klankosova.tv.