Qytetarë nga Shqipëria u nisën për në Marshin e Drejtësisë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Qytetarë nga Shqipëria u nisën për në Marshin e Drejtësisë

NULL NULL
02.04.2023 13:49

Një numër i qytetarëve të Shqipërisë janë nisur drejtë Kosovës për të marrë pjesë në Marshin e Drejtësisë, në Prishtinë.

Në një fotografi të shpërndarë nga faqja “Liria ka emër” bëhet e ditur kjo gjë.

Marshi do të fillojë nga ora 14:00, dhe do të niset nga sheshi “Zahir Pajaziti” dhe do të vazhdojë në drejtim të sheshit “Skënderbeu”.

Ky marsh solidarizues është në mbështetje të luftës së drejt të UÇK-së dhe ish-krerëve të saj, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi, Rexhep Selimi dhe bashkëluftëtarët e tyre në Hagë.