Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Qeveria shkarkon bordin mbikëqyrës të Trepçës, emëron bord të përkohshëm

NULL NULL
27.09.2023 12:15

Qeveria e ka shkarkuar sot Bordin mbikëqyrës dhe ka emëruar bordin e përkohshëm në ndërmarrjen ‘’Trepça’’.

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, tha se shkarkimi i bordit vie si pasojë e dorëheqjes së dy anëtareve të bordit dhe mos zbatimin e punëve sipas ligjit, transmeton klankosova.tv.

Mandati i bordit të përkohshëm nuk mund të zgjasë më shumë se 6 muaj, tha ministrja.

Të emëruarit e bordit të përkohshëm, janë si vijon:

Rrezarta Pllana, kryesuese

Alban Krasniqi, anëtar

Merita Beqiri-Gashi, anëtare

Dragisha Kërstiq, anëtar

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.