Qeveria ndan mbi 7 milionë euro për subvencionimin e rrymës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Qeveria ndan mbi 7 milionë euro për subvencionimin e rrymës

NULL NULL
20.03.2023 16:02
Qeveria e Kosovës

Qeveria e Kosovës ka zhvilluar sot mbledhjen Elektronike në të cilën ka ndarë 7,278,747.59 euro për zbatimin e masës 3.7 – Mbështetje në tejkalimin e krizës energjetike të Pakos së Ringjalljes Ekonomike.

Përmes një komunikate për media, Qeveria bën me dije se mjetet e ndara do të përdoren për subvencionimin e energjisë elektrike për konsumatorët fundorë, me qëllim të uljes së ndikimit të tarifave të energjisë, që reflektojnë në faturat e konsumatorëve.

“Kushtet dhe kriteret e shfrytëzimit të këtyre mjeteve përcaktohen me vendimin  e Qeverisë së Republikës së Kosovës Nr. 21/94 të datës 24 gusht 2022”, thuhet më tej në komunikatë, transmeton Klankosova.tv.