Qeveria i ndan Shtërpcës 200 mijë euro për të shlyer borxhet - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Qeveria i ndan Shtërpcës 200 mijë euro për të shlyer borxhet

NULL NULL
12/08/2015

Në mbledhjen e të mërkurës, veç miratimit të propozimit të Komisionit Shtetëror për Shënimin e Kufirit me Malin e Zi dhe Koncept Dokumentit për Invesimet e Jashtme, Qeveria e Kosovës ka vendosur që t’i ndajë Komunës së Shtërpcës 200 mijë euro për të shlyer borxhet që ka, njofton Klan Kosova.

Në këtë mbledhje poashtu është duke u diskutuar Raporti i Shpenzimeve Shtetërore Janar-Qershor, ku Ministri i Financave, Avdullah Hoti, vuri në dukje rritjen e shpenzimeve nga agjensionet e pavaruara dhe komunat.