Qeveria greke do t'i paguajë funeralet e viktimave të aksidentit tragjik - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Qeveria greke do t’i paguajë funeralet e viktimave të aksidentit tragjik

NULL NULL
01.03.2023 14:42
Aksidenti Greqi

Shteti do të paguajë për funeralet e atyre që humbën jetën në aksidentin e trenit, ka njoftuar qeveria greke.

Vendimi pwr tw paguar shwrbimet me shpenzimet publike wshtw marrw Vendimi për të paguar shërbimet me shpenzime publike është marrë nga ministri i Brendshëm Makis Voridis dhe ai i Financave Christos Staikouras, sipas mediave lokale.

Deri më tani, autoritetet kanë konfirmuar vdekjen e 36 personave, shkruan Skynews, përcjell Klankosova.tv

Flamujt në të gjitha ndërtesat publike në vend janë valëvitur në gjysmështizë dhe aktivitetet publike janë pezulluar si pjesë e tri ditëve të zisë kombëtare.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.