Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Qeveria e rikthen ligjin, pas 48 orëve

NULL NULL
08.05.2015 14:23
Dy ditë pas heqjes së heqjes së ligjit për parandalimin e konfliktit të interesit në ushtrimin e funksionit publik, ekzekutivi ka vendosur që ta rikthejë e ta aprovojë atë.

Vetëm 48 orë pas heqjes së ligjit për parandalimin e konfliktit të interesit në ushtrimin e funksionit publik, Qeveria e Kosovës ka vendosur që të njëjtin me pak ndryshime ta aprovojë për ta dërguar në Kuvend.

Me këtë rast, ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi tha se e  risollën projektligjin në fjalë në afat rekord.

Sipas Kuçit, ky projektligj ka tre qëllime kryesore por kryersoja është arritja e luftimit të konfliktit të interesit në ushtrimin e funksionit publik, raporton Klan Kosova.

Ekzekutivi  gjatë mbledhjes së të premtes  do të shqyrtojë edhe strategjinë kombëtare dhe planet e veprimit kundër trafikimit me njerëz./Klan Kosova.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.