Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Qentë endacakë mbysin 2 dhi e 4 edha në Hajvali (VIDEO)

NULL NULL
nga Flamur Gajtani 10.08.2022 20:32

Në mbrëmje i la jashtë stallës e brenda rrethojës shkaku i temperaturave të larta. Por i gjeti të ngordhura.

2 dhi e 4 edhat e Bujar Redenicës nga Sofalia e Prishtinës ishin pre e tetë qenve endacakë që ai thotë se sulmuan kopenë herët mëngjesin e së mërkurës, njofton Klan Kosova.

As rrethoja e gjembat nuk e ndalën sulmin e qenve, nga i cili vetëm një  dhi shpëtoi.

Nga qentë shpëtuan 60 pulat, teksa dëmi i shkaktuar, për të është goxha i lartë.

Në vendngjarje dolën edhe policia e Agjencia e Veterinarisë, që vetëm hartuan një procesverbal.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.