Putin ofron trajnim për ushtarët e huaj në Rusi - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Putin ofron trajnim për ushtarët e huaj në Rusi

NULL NULL
15/08/2022

Më herët, presidenti rus, Vladimir Putin, tha se Moska ishte e gatshme të armatoste aleatët e saj në të gjithë Azinë, Afrikën dhe Amerikën Latine.

Duke folur në ekspozitën vjetore ushtarake të Rusisë, ai theksoi gjithashtu avantazhet e trajnimit të ushtarëve të huaj në vendin e tij dhe kryerjes së stërvitjeve të përbashkëta ushtarake.

“Ne shohim gjithashtu perspektiva të mëdha në trajnimin e ushtarakëve të huaj dhe trajnimin e tyre të avancuar. Mijëra profesionistë ushtarakë nga e gjithë bota janë studentë krenarë të universiteteve dhe akademive ushtarake të vendit tonë”, tha Putin.