Putin mobilizon ushtarët rezervistë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Putin mobilizon ushtarët rezervistë

NULL NULL
21/09/2022

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka shpallur “mobilizim të pjesshëm” në Rusi, për siç ka thënë, ta mbrojë atdheun, sovranitetin, integritetin e tyre territorial dhe sigurinë e popullit rus.

Siç shkruan BBC, Putin është shprehur se “mobilizimi” ka të bëjë vetëm me qytetarët që kanë shërbyer në ushtri, apo rezervat ushtarake, teksa pati edhe një paralajmërim për Perëndimin.

“Nëse integriteti territorial i vendit tonë kërcënohet, për të mbrojtur Rusinë dhe popullin tonë, ne do të përdorim të gjitha mjetet që kemi. Ky nuk është një bllof”.

“Integriteti territorial i atdheut tonë, pavarësia dhe liria jonë do të sigurohet, e përsëris me të gjitha mjetet që kemi”, është shprehur Putin, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

Më tej, ai tha se ata që përpiqen që ta shantazhojnë Rusinë me armë bërthamore “duhet të dinë se ato mund të kthehen në drejtimin e tyre”.