Putin dekoron Alfred Moisiun - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Putin dekoron Alfred Moisiun

NULL NULL
04.05.2015 14:21
Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka dekoruar ish-presidentin shqiptar Alfred Moisiu për kontribut të çmuar në luftën e dytë botërore.
Atij i është akorduar një dekoratë dhe një çertifikatë që mban firmën e presidentit rus, Vladimir Putin.
Ish presidentit iu dorëzua medalja nga ambasadori rus në Tiranë. Motivacioni i saj është “kontributi i çmuar në Luftën e II Botërore.
Çertifikata, ambasada ruse shpërndau edhe për disa shoqata të luftës.