18:44, 10 Korrik 2020

Ish-kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, njëherësh kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev i është bërë publike një përgjim ku dëgjohej duke ofenduar shqiptarët.

Indeksonline ka siguruar bisedën ndërmjet Zaevit dhe një “X” personi.

Biseda kryesore është për vota. Zaevi dëgjohet duke thënë se “shqiptarët nuk vlejnë as për pesë pare”.

Më pas, “X”-i i thotë ish-kryeministrit se rreziku tek shqiptarët qëndron se “ata kanë luftëtarë”.

Ndërsa, përgjigja e Zaevit ishte se “luftëtarët gjenden gjithandej në botë”.

Më poshtë, përgjimi:

Publikohet përgjimi: Zoran Zaev ofendon shqiptarët

Publikohet përgjimi: Zoran Zaev ofendon shqiptarët

Publiée par IndeksOnline sur Vendredi 10 juillet 2020

Konkurs Pune

Lexo më shumë