Publikohen çmimet e reja të karburantit në Shqipëri - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Publikohen çmimet e reja të karburantit në Shqipëri

NULL NULL
1 month më parë

Bordi i Transparencës ka publikuar çmimet e reja të karburantit në Shqipëri. Kështu, nafta është ulur nga 237 lekë për litër në 234 lekë për litër.

Ndërsa benzina është shtrenjtuar nga 234 lekë për litër në 237 lekë për litër.

Çmimi i gazit nuk ka ndryshuar, duke mbetur në vlerën 90 lekë për litër.

Për këto produkte, çmimet e shitjeve me shumicë janë 222 lekë për litër nafta, 225 lekë/litri benzina dhe 78 lekë për litër gazi.

Çmimet e reja hyjnë në fuqi këtë të mërkure./tvklan