Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

PSG-ja e suspendon Messin për dy javë

NULL NULL
02.05.2023 20:39

Paris Saint-Germaini e ka suspenduar Lionel Messin, pas udhëtimit të tij pa autorizim drejt Arabisë Saudite.

Pezullimi do të bëhet tani dhe do të jetë i vlefshëm për dy javët e ardhshme, siç zbulohet nga RMC Sport, transmeton Klankosova.tv.

Vendimi i Paris Saint-Germain pason udhëtimin e Messit në Arabinë Saudite këtë javë, i cili nuk ka qenë i autorizuar nga klubi.

Skuadra e Leo Messit tani ende pret komunikimin zyrtar nga PSG për të sqaruar situatën.

Messi nuk do të jetë në gjendje të luajë për dy javët e ardhshme nëse gjithçka shkon sipas planit me pezullimin e vendosur nga PSG.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.