PSG është gati të bëjë çmenduri për Victor Osimhen - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

PSG është gati të bëjë çmenduri për Victor Osimhen

NULL NULL
nga Andi Shabani 01.04.2023 11:05

PSG ka nisur t’i planifikojë lëvizjet e futbollistëve në afatin kalimtar veror.

Vera pritet të sjellë ndryshime të rëndësishme për ekipin parisien që planifikon të freskojë fazën e sulmin.

Një nga futbollistët që është vënë në shënjestër nga drejtori sportiv Luis Campos është sulmuesi i Napolit, Victor Osimhen.

Nigeriani po e shtyen Napolin drejt titullit kampion në Serie A, e forma e lart ka bërë që PSG ta fusë atë në listën e ngushtë të të dëshiruarve.

Parisi ka gati plotë 100 milionë euro për transferimin e sulmuesit.

Osimhen është i preferuar edhe nga Kylian Mbappe i cili e ka dhënë dritën jeshile për këtë lëvizje.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.