Pse nuk pranoi deputeti Zyba t'i asfaltohet rruga? (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Pse nuk pranoi deputeti Zyba t’i asfaltohet rruga? (VIDEO)

NULL NULL
29/06/2022

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sali Zyba, nuk ka pranuar që sot të fillojë asfaltimi i rrugicës që të shpien tek shtëpia e tij,  në fshatin Bukosh të Suharekës.

Gazetarja e Klan Kosovës, Arjeta Sinani, ishte atje sonte dhe kishte kuptuar se kryetari i fshatit ka thënë se ata kishin pranuar një kërkesë me nënshkrime të banorëve të asaj zonë për ta asfaltuar atë pjesë.

Tutje, është thënë se Zyba ishte i informuar edhe më herët se do të fillonte asfaltimi, sot aty kishin shkuar ekskavatorët për të punuar, por kjo ishte e pamundur, njofton KlanKosova.tv