Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Pse nuk kemi dëshirë të ushtrojmë gjatë dimrit?

NULL NULL
10.12.2023 07:26
dimri
dimri

Një studim i ri ka zbuluar se një e pesta e të rriturve shohin se niveli i tyre i stërvitjes bie deri në 37 për qind gjatë dimrit.

Shefi i psikologjisë në “Noom”, Andreas Michaelides është shprehur se për shumë njerëz, dimri mund të shkatërrojë qëllimet e tyre, përfshirë edhe në ushtrime.

“I ftohti, stresi, lodhja dhe shumë faktorë tjerë të jashtëm mund të ndikojnë në vendimmarrjen tonë në këtë periudhë të vitit dhe të na ulin motivin për shumë gjëra, përfshirë këtu edhe motivin për të ushtruar”, u shpreh ai.

Michaelides u shpreh se është shumë e rëndësishme që të bëni planifikimin e duhur.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.