Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Pse ndodh vonesa e ciklit menstrual?

NULL NULL
18.09.2023 17:14
cikli menstrual

Nëse keni vonesa të ciklit menstrual, mund të iu shkojë mendja menjëherë në shtatzëni.

Por, sipas ekspertëve shëndetësor kjo mund të ndodh edhe për shkak të stresit ose humbjes së papritur të peshës

Marrja e pilulave kontraceprive dhe stërvitja ekstreme, mund të jenë arsye të tjera të vonësës së ciklit menstrual.

Edhe përdorimi i ilaçeve të ndryshme e sidomos i atyre kundër depresionit dhe kimioterapia mund të ndryshojnë ciklin tuaj menstrual.

Mjekët këshillojnë që të prisni që menstruacionet t’iu vijnë natyrshëm dhe të mundoheni të mos përdorni ndonjë ilaç për t’a nxitur këtë proces.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.