Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Pse Kylian Mbappe mban maskë në Euro 2024?

NULL NULL
25.06.2024 17:16
Kylian Mbappe
Kylian Mbappe

Kapiteni i Francës, Kylian Mbappe ka vendosur të veshë maskë nëse paraqitet në ndeshjet e ardhshme.

25-vjeçari, i cili do t’i bashkohet Real Madridit këtë verë, pësoi një thyerje të hundës gjatë ndeshjes së parë të Francës në Euro 2024 kundër Austrisë të hënën.

Mbappe shkoi për të goditur topin me kokë, por u përplas me Kevin Danso.

Më pas ai u dërgua me urgjencë në spital pasi pësoi lëndimin, me frikën fillestare që u shfaq nëse mund të vazhdonte apo jo në turne.

Mbappe mban një maskë për të mbrojtur hundën e tij të thyer ndërsa ajo shërohet. Maskat e fytyrës përdoren shpesh në futboll, si dhe në sporte të tjera si basketboll, kur një lojtar ka pësuar një dëmtim të fytyrës.

Maska përdoret për të mbrojtur dëmtimin dhe synon të parandalojë që të përkeqësohet, duke lejuar gjithashtu lojtarin të vazhdojë të marrë pjesë.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.