PSD vendos para qeverisë 205 mijë nënshkrimet kundër Asociacionit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

PSD vendos para qeverisë 205 mijë nënshkrimet kundër Asociacionit

NULL NULL
06.03.2023 13:58
PSD aksioni Qeveria

Partia Socialdemokrate ka zhvilluar një aksion para objektit të Qeverisë së Kosovës.

PSD ka vendosur 205 mijë nënshkrimet e peticionit kundër Asociacionit të grumbulluar në vitin 2016-të.

Më 27 shkurt, në Bruksel u takuan kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në kuadër të procesit të dialogut.

Kurti tha se Kosova qenë e gatshme ta nënshkruajë, porse Serbia nuk ka qenë e gatshme.

Takimi i radhës pritet të mbahet më 18 mars në Maqedoninë e Veriut.

Emisari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se Asociaconi i Komunave me shumicë serbe nuk e dobëson funksionimin e shtetit të Kosovës.

Lajçak tha se në tavolinën e tij i ka 16 modele evropiane, shkruan Kosovapress përcjell Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.