Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Protuestuesit shqiptarë mblidhen te Ura e Ibrit, s’dinë kush i ka thirrur (VIDEO)

NULL NULL
01.06.2023 12:41
Protesta

Qindra shqiptarë janë mbledhur tek Ura e Ibrit  e cila ndan komunat Mitrovicë e Jugut dhe Mitrovicë e Veriut.

Protestuesit kanë thënë se aty do ta zhvillojnë aktivitetin e tyre dhe se nuk do të dalin në pjesën veriore.

Për Klan Kosova, protestuesit kanë thënë se nuk e dinë saktë se kush e ka organizuar protestën dhe se pavarësisht thirrjeve të Policisë së Kosovës për të mos u bashkuar, ata kanë vendosur të dalin.

“Jo nuk ndahet Mitrovica”, është njëra prej thirrjeve të tyre që po bëhen aty.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.