Protestueset palestineze ndërprenë Kongresin e FIFA-s (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Protestueset palestineze ndërprenë Kongresin e FIFA-s (VIDEO)

NULL NULL
29/05/2015

Duke e hapur Kongresin e 65 të FIFA-s në Cyrih, Sepp Blatter bëri ftesë që të tregohet shpirti kolektiv në betejën kundër problemeve në futbollin botëror.

Në fillim të Kongresit, disa protestuese palestineze i ndërprenë punimet e tij duke hyrë në sallë dhe duke ngritur lartë flamuj palestinezë dhe kartonë të kuq, dhe duke bërtitur: “Çlironi futbollin, çlironi Palestinën”.