Protestojnë studentët: Nuk e keni monopolin mbi Maqedoninë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Protestojnë studentët: Nuk e keni monopolin mbi Maqedoninë

NULL NULL
17/05/2015

Në protestën kundër qeverisë së Nikola Gruevskit pjesëmarrës janë edhe organizata studentore.

Studentët po kërkojnë zëshëm dorëheqjen e qeverisë, transmeton Klan Kosova.

“Gruevski ka shkelur të drejtat e studentëve”, është mesazhi i tyre i përcjell me parulla.

“Mjaft më, nuk jemi në shitje” dhe “Nuk e keni monopolin mbi Maqedoninë”, janë mesazhet tjera të studentëve.

Ata janë duke protestuar me moton: ” Mjaft më, nuk jemi në shitje, ju nuk e keni monopolin mbi Maqedoninë”. transmeton Klan Kosova.