Protestojnë punëtorët teknik të QKUK-së dhe SHSKUK-së

Protestojnë punëtorët teknik të QKUK-së dhe SHSKUK-së

NULL NULL
4 javë më parë

Puntorët teknik të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës dhe Qendrës Klinike Universitare të Kosovës janë duke protestuar sot para SHSKUK-së, njofton Klan Kosova.

Arsyeja e kësaj proteste është pasi ata thonë se janë të diskriminuar pasi nuk kanë marrë shtest prej 300 euro nga Ministria e Shëndetësisë.

Valbon Krasniqi, ushtruesi i detyrës së drejtorit të ShSKUK-së, Valbon Krasniqi, ka thënë se janë duke punuar në këtë aspekt që të ofrojnë një zgjidhje drej kësaj çështje të ngritur nga protestuesit.