Protesta të reja në Jemen, kundër ekonomisë së rrënuar - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Protesta të reja në Jemen, kundër ekonomisë së rrënuar

NULL NULL
08/09/2018

Edhe një tjetër protestë, kësaj here më e madhe se ato të mëparshmet shpërtheu në kryeqytetin, Sannas të Jemenit.

Ata po protestojnë për ekonominë e rrënuar të vendit dhe demonstratat vazhduan edhe kundër qeverisë që po mbështetet nga koalicioni mes sauditëve dhe Emirateve të Bashkuara Arabe, njofton Klan Kosova.

Koalicioni ishte thirrur nga  presidenti i Jemenit, Abdrabbuh Mansur Hadi për ta mbështetur kundër grupit Houthit në Jemen.

klankosova.tv