Protesta kundër vrasjes së grave nëpërmjet fotografive (FOTO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Protesta kundër vrasjes së grave nëpërmjet fotografive (FOTO)

NULL NULL
4 months më parë

Shumë pjesëmarrës me pankarta në duar “Policia i ka duart me gjak”, “Gjykata i ka duart me gjak”, “Stop racizmit”, “Barazi gjinore” etj. kundërshtonin vrasjet e grave në Kosovë dhe kërkuan sjelljen e përgjegjësve para drejtësisë.

Në protestën me moton “Marshojmë, s’festojmë”, shumë gra dhe vajza kërkuan të drejtat e tyre.

Ata marshuan nga Pallati i Drejtësisë duke u ndalur te objekti i Qeverisë së Kosovës.

Klan Kosova ju sjell disa fotografi nga protesta, të realizuara nga fotografi Bleron Llugiqi.