Prokuroria Themelore do të shpalos gjetjet për vrasjen e trefishtë në Gllogjan të Deçanit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Prokuroria Themelore do të shpalos gjetjet për vrasjen e trefishtë në Gllogjan të Deçanit

NULL NULL
05.05.2023 08:26
vrasja gllogjan

Prokuroria Themelore në Pejë sot do të shpalosë gjetjet nga hetimi për njërën nga vrasjet më tronditëse të ndodhura në kompetencën territoriale të saj.

Nëpërmjet një konference nga ora 15:00, do të jepen detaje nga gjetjet që janë bërë nga vrasja e trefishtë në Gllogjan të Deçanit, ndodhur më 26 nëntor të vitit 2021.

Ndryshe, Klan Kosova pati raportuar ekskluzivisht që një predhë e plumbit që u gjet në veturën e të dyshuarve, Halil Mehmetajt dhe tre djemve të tij, Malsorit, Kastriotit e Kreshnikut, u dërgua për ekspertizë në Zvicër.

Raportet e arritura nga shteti Helvetik, do të tregohen poashtu në konferencën e sotme.

Ndaj të dyshuarve, që vranë shoferin e autobusit – Gani Gjokajn, dhe nxënësit Ledion Hamzaj e Gentiana Mustafaj është mbajtur veç një seancë gjyqësore, në të cilën edhe janë dëgjuar dëshmitarët e prokurorisë.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.