Prokuroria kërkon burg për deputetët socialistë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Prokuroria kërkon burg për deputetët socialistë

NULL NULL
20/05/2015
Prokuroria kërkon dënimin me një vit burg të deputetit Arben Ndoka dhe 8 muaj burg për deputetin Pjerin Ndreu.

Këta të dy akuzohen se kanë goditur kolegun e tyre demokrat, Gent Strazimiri. Ngjarja e rëndë ndodhi në ambientet e Kuvendit.

Megjithatë Prokuroria thotë se dënimi për Ndokën do konvertohet në 150 orë punë në shërbim të komunitetit.

Ndërkohë për Ndreun, ky dënim konvertohet në 100 orë punë publike transmeton Mapo.al.