Projekti i Lipjanit: 5 milionë euro për parking nëntokësor (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Projekti i Lipjanit: 5 milionë euro për parking nëntokësor (VIDEO)

NULL NULL
nga Arbëresha Fazliu 26.02.2023 20:32

5 milionë euro do të investohen në ndërtimin e parkingut nëntokësor në qendër të komunës së Lipjanit.

Realizimi i këtij projekti sipas kryetarit të kësaj qyteze, Imri Ahmeti, do të fillojë në muajin qershor, kur edhe do të rrënohen objekti i vjetër i komunës dhe të tjerat rreth saj, në një hapësirë prej mbi 1 hektarësh.

Ahmeti tha se parkingu nëntokësor do të ketë kapacitet për parkimin e mbi 300 veturave e mbi të do të ketë park dhe mirëmbajtjen e saj do ta bëjë një kompani publike e cila do të themelohet së shpejti nga komuna e Lipjanit.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.