Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Projekt real për nënat që ushqejnë fëmijët me qumësht gjiri

NULL NULL
13.11.2015 10:15

Fotografja Suzie Blake, dëshironte të bënte fotografi të nënave teksa ushqenin fëmijët me gji.

Por, nuk e dinte se si do reagonin nëse do i pyeste drejtëpërdrejtë nëse dëshirojnë të fotografohen, transmeton Klan Kosova.

Kështu që, ajo fotografoi veten teksa e ushqente fëmiun e saj dhe e postoi në Facebook duke i pyetur kështu grave nëse do dëshironin të fotografoheshin.

Përgjigjja që mori ishte pozitive, e kështu filloi projektin e saj.

“Në media shoh se ka shumë imazhe jo origjinale të grave që ushqejnë fëmijët me gji”.

“Paraqesin nëna egjëllore të përsosura teksa ushqejnë fëmijën e tyre në gji”.

Për shkak të këtij jo origjinalitetit që paraqitet në media ajo ka realizuar projektin e saj që tregon që nënat e vërteta kanë sfida dhe nuk janë ashtu siç paraqiten në kopertinat e revistave.

qum14

qujmsht2

qqumsht7

qumsht9

qumsht8

qumsht7

qumsht6

qumsht4

qumsht3

qumsht

qumsh10

qum15

qusm13

qumsht11

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.