Prizreni shënon sot Ditën e Tokës (FOTO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Prizreni shënon sot Ditën e Tokës (FOTO)

NULL NULL
28.04.2023 14:43
dita e tokes, prizren

Drejtoria e Shërbimeve Publike në Prizren, bashkë me punëtorë komunalë, të rinj vullnetarë dhe qytetarë, me aktivitete të shumta shënuan sot Ditën e Tokës, për shkak të kushteve atmosferike jo të favorshme javën e kaluar.

“Është i domosdoshëm kujdesi ndaj natyrës, ambientit ku jetojmë dhe shëndetit”, u tha me këtë rast.

Bëhet e ditur se gjatë shënimit të kësaj dite u mbollën fidanë dhe lule estetike, në shenjë mirënjohjeje për të mirat që ofron planeti ynë.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.