Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Prizrenasit s’duan kubëza të reja, kërkojnë kalldrëmin e moçëm (VIDEO)

NULL NULL
nga Qendresa Sinani 04.03.2023 20:53

“T’i godasësh dy zogj me një gur”. Kjo shprehje më së shumti i shkon për shtati Komunës së Prizrenit, që futjen e kabllove elektrike nën tokë në mes të sheshit po e shfrytëzon që ta heqë edhe kalldrëmin historik.

Kockat kah shatërvani, që janë dëmtuar ndër vite, do të zëvendësohen me të reja.

Projekti për rregullimin e kalldrëmit përfundon brenda vitit derisa për të janë ndarë 300 mijë euro.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.