Prizren, ndalohet një person e goditi me veturë një këmbësor - Klan Kosova

Prizren, ndalohet një person e goditi me veturë një këmbësor

NULL NULL
5 months më parë

Në një person është ndaluar në Prizren, pasi dyshohet se e ka goditur me veturë një person në rrugën “Ekrem Rexha”.

Në njoftimin e policisë, thuhet se viktima ishte derisa ishte duke ecur në trotuar, si dhe i janë shkaktuar lëndime të rënda trupore frakturë në dorë.

“Drejtuesi i automjetit fillimisht ishte ndalur në vendin e aksidentit, por më pas duke mos i ofruar ndihmë viktimës ishte larguar nga vendi i aksidentit dhe ishte i panjohur deri në momentin që policia kishte bërë hetime në lidhje më këtë aksident. Viktima kishte shkuar në emergjencën rajonale në Prizren, pas tretmanit mjekësor është liruar në shtëpi”.

“Zyrtar profesional nga hetimet e njësisë së komunikacionit rrugor në Prizren, e hetuan rastin duke bërë verifikimin e automjetit dhe personit, të njëjtit e ndaluan të dyshimtin A.B i lindur në vitin 2002, e intervistuan për shkaktimin e aksidentit me lëndime të rënda dhe ikje nga vendi i ngjarjes. Në lidhje me rastin është informuar prokurori i Shtetit i cili urdhëroj që rasti të hetohet në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftim, transmeton Klankosova.tv.