Prizren: Dy nxënësve iu gjenden dy thika në çanta të shkollës (FOTO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Prizren: Dy nxënësve iu gjenden dy thika në çanta të shkollës (FOTO)

NULL NULL
03.03.2023 10:08
thika

Policia në Prizren, gatë kontrollit tek dy nxënës në një shkollë, ka gjetur dy thika, tek dy çanta të nxënësve.

Thikat më pas janë sekuestruar si prova materiale. Kontrolli dhe sekuestrimi u bë dje, rreth mesditës.

Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori i shtetit nga departamenti për te mitur, i cili ka urdhëruar që të iniciohet rasti “Mbajte në pronësi, kontroll ose posedim te paautorizuar të Armëve”, ndërsa dy të dyshuarit janë intervistuar në prani të prindërve dhe avokatëve mbrojtës dhe më pas janë liruar. /Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

Dy thikat të gjetura në qantet e dy nxënësve në Prizren. Foto: Kosovo Police