Pritje e ngrohtë për Kurtin nga Rama në Tiranë (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Pritje e ngrohtë për Kurtin nga Rama në Tiranë (VIDEO)

NULL NULL
10/06/2021

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë pjesë këtë të enjte në samitin e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Ai është pritur ngrohtë nga Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, njofton Klankosova.tv.

Prej momentit të hyrjes në objektin ku është mbajtur samiti, e deri brenda Rama ka shoqëruar Kurtin dhe asaj rruge kanë shkëmbyer ca fjalë.

Ngjashëm Rama ka pritur edhe të gjithë kryeministrat e pesë vendeve të tjera të Ballkanit Perëndimor.