Pritet të thellohet bashkëpunimi mes FSK-së dhe Komunës së Prishtinës - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Pritet të thellohet bashkëpunimi mes FSK-së dhe Komunës së Prishtinës

NULL NULL
30/06/2022

Komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Bashkim Jashari, ka pritur sot në takim kryetarin e Komunës së Prishtinës, Përparim Rama.

Fillimisht gjeneral Jashari ka njoftuar Ramën për arritjet e FSK-së dhe për synimet e saj në të ardhmen.

Gjatë takimit, diskutimet e përbashkëta u fokusuan rreth mundësive të bashkëpunimit institucional dhe projekteve të përbashkëta me qëllim të rritjes dhe përmirësimit të sigurisë, si dhe mirëqenies së qytetarëve të kryeqytetit e pjesëtarëve të FSK-së.

Ndër të tjera, Rama e falënderoi gjeneral Jasharin për pritjen dhe njëkohësisht u pajtuan për koordinim në të ardhmen dhe thellim të bashkëpunimit edhe në fusha tjera me interes të përbashkët, transmeton KlanKosova.tv.