Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

“PRIstripINA”, libër dedikuar Prishtinës së shekullit 14-të e tutje! (VIDEO)

NULL NULL
21.02.2023 15:27

Prishtinën e vjetër kujtohet përmes fotografive të vjetra dhe objekteve të pakta që i kanë mbijetuar kohës.

Mirëpo një rrëfim dhe tregim pak më ndryshe për historinë e kryeqytetit do e shihni përmes librit ‘’PRIStripINA’’ nga Muhamer Hasani.

Historia  e Prishtinës prej këndit të udhërrëfyesve të huaj të cilët e kanë vizituar atë nga shekulli i 14-të e deri tek shekulli 20, pasqyrohet në stripin e ideuar nga ky artist.

Për 1 vit Muhamer Hasani hulumtoi nga literatura të ndryshme në të cilat tregohet e kaluara e kryeqytetit për të cilat kuptoni nga materiali i gazetares, Adea Grezda.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.