Prishtinë: PDK dënohet me 2 mijë euro për mosrespektim të masave anti-COVID

Prishtinë: PDK dënohet me 2 mijë euro për mosrespektim të masave anti-COVID

NULL NULL
1 month më parë

Partia Demokratike e Kosovës është gjobitur me 2 mijë euro nga Inspekcioni Komunal i Prishtinës, për mosrespektim të masave anti-COVID.

Drejtori i Inspekcionit Adonis Tahiri, tha se shëndeti i qytetarëve është prioritet.

“Askush mbi ligjin! Zbatimi i masave dhe ruajtja e shëndetit publik, është obligim për të gjithë”.