“Prishtina Parking” pranon gati 5 mijë sms në ditë për parkime (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

“Prishtina Parking” pranon gati 5 mijë sms në ditë për parkime (VIDEO)

NULL NULL
06.05.2023 19:33
prishtina parking

4800 sms dërgohen në ditë në “Prishtina Parking” për parkimin e veturës në zonat ku i menaxhon kjo ndërmarrje publike e kryeqytetit.

800 vijnë vetëm nga rruga “Fehmi Agani” në lagjen “Qafa”, e 4000 të tjerat nga Ulpiana e “Rruga “B”.

Kështu tha në emisionin “Ju flet Prishtina”, Artan Mullarama, drejtor operativ në “Prishtina Parking”.

Sipas tij, mbi 800 sms vijnë nga rruga “Fehmi Agani” e cila gjendet në Zonën 1, apo “Qendër”, ndërsa mbi 4000 sms vijnë nga Zona 2, apo nga rrugët “B” e “C” dhe nga Ulpiana.

Çmimi për një orë parkim veture në Zonën Qendër është 1 euro ora, ndërsa për Zonën 2 është 50 cent. /Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS