Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Prishtina e mposht Vëllaznimin me rezultat të thellë

NULL NULL
04.03.2023 19:01
Prishtina

Sigal Prishtina ka shënuar fitore të thellë ndaj Vëllaznimit, me rezultat 86-51, në kuadër të xhiros së 24-të në Prince Caffe Superligën e Kosovës në basketboll.

Prishtinasit qysh në çerekun e parë treguan se e duan fitoren, pasi e fituan me rezultat 38-7. Në çerekun e dytë, vendasit ishin për një nuancë më të mirë, pasi e fituan me shifrat 15-13.

Çereku i tretë u mbyll me rezultat të barabartë 19-19, teksa në periudhën e fundit, mysafirët u treguan më të saktë me rezultat 16-10, për rezultatin përfundimtar 86-51.

Më i dalluari në fitoren e Prishtinës, ishte Rrezart Memedi me 17 pikë, pesë kërcime dhe dy asistime.

Prishtina pas 24 ndeshjeve ka 18 fitore dhe gjashtë humbje, në vendin e parë me 40 pikë.

Ndërsa Vëllaznimi në pozitën e gjashtë, me 31 sosh. /Klankosova.tv.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.